ویروس شناسی/ویروسویروس کرونا

انواع تست های کرونا

انواع تست های کرونا

اگر بخواهم انواع تست کرونا را ساده کنم ، سه دسته تست وجود دارد. اولین مورد این است که شناسایی کنید آیا ماده ژنتیکی ویروس COVID واقعی در بدن فرد وجود دارد یا خیر ، و این آزمایش همان تست PCR است که در آنجا با استفاده از سواب حلق بینی یا سواب حلق از شما نمونه ی مخاط حلق یا بینی گرفته می شود و سپس به دنبال ماده ژنتیکی خود ویروس در نمونه ی شما می گردند.

نوع دوم تست کرونا زمانی است که اگر بخواهند یکی از پروتئین های خارجی پوسته ویروس را در بدن شما شناسایی کنند که به آن آزمایش آنتی ژن گفته می شود. بنابراین ، آنها سعی می کنند پروتئین خارجی ویروس را تشخیص دهند.

نوع سوم تست هم تشخیص وجود آنتی بادی در بدن انسان است که آیا آنها آنتی بادی تولید کرده اند یا خیر. بنابراین ، در این تست بدنبال آنتی بادی هایی که مخصوص قسمت بیرونی ویروس باشند هستند .در واقع آنتی بادی ها توسط بدن خود انسان علیه آنتی ژن های خاص تولید می شوند و این تست نشان می دهد که آیا فرد پاسخ ایمنی و یا مصونیت نسبت به ویروس خاص یا COVID ایجاد کرده است یا خیر و به زبان ساده تر بدن وی در مواجهه با ویروس بوده است یا خیر.

چه کسانی باید تست کرونا بدهند؟

همه افراد نیازی به انجام تست کرونا ندارند، اما در صورت انجام تست کرونا باید در خانه ماند و در انتظار نتیجه تست ، خود را قرنطینه کنید و از توصیه های ارائه دهنده خدمات بهداشتی یا یک متخصص بهداشت عمومی پیروی کنید.

اما کسانی که باید تست بدهند:

1-افرادی که علائم COVID-19 دارند

2- افرادی که با کسانی که COVID-19 آنها تأیید شده است تماس نزدیک داشته اند. در مجموع 15 دقیقه و بیشتر

3- افرادی که در فعالیت هایی شرکت کرده اند که خطر بیشتری برای ابتلا به COVID-19 دارند زیرا آنها نمی توانند از نظر اجتماعی فاصله بگیرند ، مانند مسافرت ، شرکت در اجتماعات بزرگ اجتماعی یا جمعی یا حضور در محیط های شلوغ داخلی. افرادی که از طرف ارائه دهنده خدمات بهداشتی ، نماد محلی یا بخش بهداشت ایالتی از آنها خواسته شده یا آزمایش می شوند.

چگونه می توان تست کرونا داد؟

برای جستجوی جدیدترین اطلاعات محلی در مورد تست کرونا ، می توانید با مراکز بهداشتی معتبر محله خود تماس   حاصل کنید. اگر علائم COVID-19 دارید و می خواهید تست دهید ، ابتدا با یک مرکز بهداشتی که از شما تست کرونا می گیرند تماس بگیرید.

اما اگر نتیجه تست شما مثبت باشد ، بدانید برای جلوگیری از بیمار شدن دیگران باید چه اقدامات محافظتی را انجام دهید.

در صورت منفی بودن تست هم در نظر داشته باشید که همچنان به اقدامات محافظتی و بهداشتی خود ادامه دهید.

 

واکسن کرونا

واکسن ها در واقع بخشی از عامل بیماری زا هسانتند که بدن ما می تواند آن را تشخیص داده و به آن واکنش ایمنی نشان دهد تا در زمانی که بدن با عامل بیماری زای واقعی رو به رو شد، بدن دارای سیستم دفاعی آماده با مقابله با آن عامل بیماری زا باشد. در رابطه با ویروس کرونا ، این بخش، قسمتی از پروتئین خارجی ویروس کرونا است ، که با واکسیناسیون، آنتی بادی علیه آن در بدن تولید می شود و احتمال ابتلا به بیماری یا ابتلا به بیماری جدی از ویروس کرونا بسیار کمتر می شود.

 

 

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دکمه بازگشت به بالا