آموزشیبیوتکنولوژیزیست شناسیژنتیکفناوری

GMO چیست؟

(Genetically modified organism) GMO مخفف اصطلاح ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی است. این اصلاح برای طیف گسترده ای از ارگانیسم ها از حشرات و گیاهان تا حیوانات بزرگتری که کشاورزان برای تولید مواد غذایی پرورش می دهند، استفاده می شود.

مضرات مصرف محصولات تراریخته برای سلامتی:

• کمبود مطالعات بلندمدت در مورد انسان ها: بیشتر مطالعات مربوط به محصولات تراریخته روی حیوانات بوده و اثرات کوتاه مدت یا میان مدت بررسی شده اند. همچنین شواهد کمی برای تائید ایمنی بلندمدت ارگانیسم های تراریخته وجود دارد.

• وجود سموم در گیاهان: بسیاری از گیاهان حاوی مقادیر کمی سموم هستند. مقادیر زیاد این سموم با مضراتی همراه هستند. گیاهان تراریخته دارای مقادیر متفاوتی از سموم بوده و می توانند باعث افزایش خطر آسیب دیدن انسان شوند.نگرانی های خاص در این مورد شامل افزایش خطر ابتلا به سرطان و ناباروری است. البته تحقیقات محدودی در خصوص خطرات خاص سموم گیاهان تراریخته انجام شده است.

• آسیب های محیط زیستی :آسیب رساندن به محیط زیست با تسریع در تغییرات آب و هوایی منجر به کمبود غذا، صدمه به جمعیت گیاهان، حیوانات بومی و تاثیر منفی بر سلامت انسان می شود. اصلاح ژنتیکی یک ارگانیسم نیز موجب تغییر نحوه رفتار سایر موجودات در طبیعت می شود.

آیامحصولات تراریخته فوایدی برای سلامتی دارند؟

• کاهش استفاده از مواد شیمیایی مضر: حشرات مولد و ارگانیسم های مقاوم در برابر علف های هرز اعتماد کشاورزان به مواد شیمیایی مضر به عنوان سموم دفع آفات را کاهش می دهد.

• دسترسی بیشتر به غذای سالم: محصولات تراریخته باعث عملکرد بهتر، افزایش غذای سالانه و بازدهی سریع تری می شود. بنابراین هزینه غذا کاهش یافته و دسترسی به آن ها بیشتر می شود.این امر در ماه های زمستان که بازده محصولات کمتر است، مزیت محسوب می شود. بنابراین افراد به ویژه آن هایی که در فقر زندگی کرده یا دسترسی کمتری به مواد غذایی باکیفیت دارند؛ به غذای سالم بیشتری در طول سال دسترسی پیدا می کنند.

• فواید محیط زیستی :برخی محصولات اصلاح ژنتیکی شده یا تراریخته باعث کاهش خسارت وارد شده از طرف کشاورزی به محیط زیست می شوند. در واقع محصولاتی که بعضی از سموم را تحمل می کنند، به سالم تر شدن خاک کمک کرده و به نیروی کار کمتری نیاز خواهند داشت.

• غذاهای سالم تر :بعضی از تغییرات ژنتیکی باعث افزایش سلامت و مغذی تر شدن مواد غذایی می شوند. برای نمونه، بعضی از روغن های سویا تراریخته، از موارد سنتی سالم تر هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا